Licensed to High Performance Timing, LLC - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/28/2016 11:25 AM
          AHSAA Sectional James Clemens 2016 - 4/29/2016 to 4/30/2016          
                   James Clemens 3ASec4 4ASec4 5ASec4 7ASec4                   
                           James Clemens High School                           
                                 Meet Program                                  
 
Event 301  Girls Shot Put 3A (16)
===============================================================================
Saturday 4/30/2016 - 8:00 AM
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    117 Clemons, Serena                  Brindlee Mountai         ND 
  2    178 Glass, Olivia                    Brindlee Mountai   17-01.00 
  3    128 Ford, LaAmbria                   Colbert County     20-03.00 
  4    141 Nunley, Mallory                  Lexington          21-11.50 
  5    129 Stanley, Honesty                 Colbert County     23-04.00 
  6    140 Cole, Abby                       Lexington          23-08.00 
  7    124 White, Hailley                   CLEM               23-10.00 
  8    169 Smith, Lakia                     Lauderdale Count   24-10.00 
  9    118 Hyatt, Maddie                    Brindlee Mountai   24-11.00 
 10    165 Redus, Keiara                    CLEM               25-00.00 
 11    149 Anderson, Jessica                Sheffield          25-02.50 
 12    157 Underwood, Hannah                Lexington          26-05.00 
 13    134 Byrd, Skye                       Lauderdale Count   26-08.00 
 14    122 Hairrell, Madison                CLEM               28-03.00 
 15    148 Acklin, Cadeshia                 Sheffield          29-09.00 
 16    135 Lanier, Brooke                   Lauderdale Count   29-11.00 
 
Event 302  Boys Shot Put 3A (21)
===============================================================================
Saturday 4/30/2016 - 10:30 AM
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    127 Tarpley, Isaac                   CLEM               31-01.00 
  2    164 Bradford, Wesley                 Brindlee Mountai   32-00.00 
  3    151 Orr, Delandus                    Sheffield          32-11.00 
  4    130 Crowden, Austin                  Colbert County     33-03.25 
  5    180 Price, Samuel                    Madison Academy    33-09.00 
  6    125 Redus, Jaquirus                  CLEM               34-03.00 
  7    132 Trousdale, Jacob                 Colbert County     34-05.00 
  8    145 Bailey, Tex                      Madison Academy    34-08.00 
  9    146 Swearengen, Kyle                 Madison Academy    34-08.75 
 10    152 Smith-Hampton, Katori            Sheffield          37-01.00 
 11    144 Townsend, Brice                  Lexington          37-07.50 
 12    131 Leal, Matthew                    Colbert County     38-01.00 
 13    119 Atchley, Lonnie                  Brindlee Mountai   38-05.00 
 14    137 Black, Tyler                     Lauderdale Count   38-06.00 
 15    143 Sanchez, Cade                    Lexington          38-07.00 
 16    179 Burbank, Jacob                   Lexington          40-01.00 
 17    121 Ellis, Carson                    Brindlee Mountai   40-03.00 
 18    126 Redus, Lakeem                    CLEM               41-01.25 
 19    139 Weakley, Taylor                  Lauderdale Count   41-03.00 
 20    150 Lewis, Jakobi                    Sheffield          46-02.00 
 21    138 Fuqua, Devonta                   Lauderdale Count   49-05.25 
 
Event 303  Girls Discus Throw 3A (16)
===============================================================================
Friday 4/29/2016 - 1:00 PM
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1     58 Tarbox, Cavahanna                Brindlee Mountai         ND 
  2    117 Clemons, Serena                  Brindlee Mountai         ND 
  3    128 Ford, LaAmbria                   Colbert County        57-00 
  4    129 Stanley, Honesty                 Colbert County        58-01 
  5    133 McCraw, Kaitlynn                 Colbert Heights       59-03 
  6    135 Lanier, Brooke                   Lauderdale Count      63-03 
  7    141 Nunley, Mallory                  Lexington             63-06 
  8    124 White, Hailley                   CLEM                  64-03 
  9    136 Olive, Elizabeth                 Lauderdale Count      65-00 
 10    123 Jackson, Christen                CLEM                  65-05 
 11    140 Cole, Abby                       Lexington             67-00 
 12    134 Byrd, Skye                       Lauderdale Count      69-08 
 13    118 Hyatt, Maddie                    Brindlee Mountai   71-00.50 
 14    149 Anderson, Jessica                Sheffield             76-03 
 15    148 Acklin, Cadeshia                 Sheffield          76-11.50 
 16    122 Hairrell, Madison                CLEM                  83-10 
 
Event 304  Boys Discus Throw 3A (21)
===============================================================================
Friday 4/29/2016 - 10:30 AM
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    164 Bradford, Wesley                 Brindlee Mountai         ND 
  2    145 Bailey, Tex                      Madison Academy       71-07 
  3    151 Orr, Delandus                    Sheffield             80-00 
  4    152 Smith-Hampton, Katori            Sheffield             80-06 
  5    127 Tarpley, Isaac                   CLEM                  87-11 
  6    130 Crowden, Austin                  Colbert County     88-00.25 
  7    131 Leal, Matthew                    Colbert County        88-11 
  8    147 Tillman, Isaac                   Madison Academy       90-00 
  9    146 Swearengen, Kyle                 Madison Academy       90-01 
 10    137 Black, Tyler                     Lauderdale Count   91-00.50 
 11    138 Fuqua, Devonta                   Lauderdale Count   92-02.25 
 12    119 Atchley, Lonnie                  Brindlee Mountai      93-00 
 13    121 Ellis, Carson                    Brindlee Mountai      94-05 
 14    139 Weakley, Taylor                  Lauderdale Count      95-04 
 15    132 Trousdale, Jacob                 Colbert County        97-06 
 16    150 Lewis, Jakobi                    Sheffield            108-00 
 17    143 Sanchez, Cade                    Lexington            109-02 
 18    144 Townsend, Brice                  Lexington            109-10 
 19    142 Plunkett, Joshua                 Lexington            118-11 
 20    126 Redus, Lakeem                    CLEM                 125-01 
 21    125 Redus, Jaquirus                  CLEM                 125-04 
 
Event 305  Girls Long Jump 3A (12)
===============================================================================
Saturday 4/30/2016 - 8:00 AM
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1     78 Harris, Jamarea                  Colbert County     10-07.00 
  2    161 Smith, Carsen                    Madison Academy    10-07.50 
  3     92 Martin, Lexy                     Brindlee Mountai   11-01.00 
  4     34 Allen, Catara                    Colbert County     11-11.00 
  5     58 Tarbox, Cavahanna                Brindlee Mountai   12-04.00 
  6     44 Begley, Kara                     Lexington          12-11.00 
  7    160 Batten, Sarah                    Madison Academy    13-00.50 
  8     81 Grisham, Madeline                Lauderdale Count   13-02.25 
  9     63 Martin, Alex                     Lexington          13-07.00 
 10    157 Underwood, Hannah                Lexington          13-11.00 
 11     36 Clopton, Larynn                  Colbert County     15-00.00 
 12    153 Yarborough, Courtney             Brindlee Mountai   15-07.00 
 
Event 306  Boys Long Jump 3A (19)
===============================================================================
Saturday 4/30/2016 - 1:00 PM
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    154 Conley, Chase                    Brindlee Mountai         ND 
  2     90 Marshall, Canaan                 Sheffield                ND 
  3    174 Shaw, Kevin                      Colbert Heights          ND 
  4     65 Kneeper, Nickolas                Brindlee Mountai         ND 
  5    171 McGee, Chris                     Lexington          16-01.00 
  6     38 McCOY, Avery                     Colbert County     16-03.00 
  7    105 Edwards, Ej                      Lexington          16-06.00 
  8    101 Smith, Ke'Andre                  Colbert County     17-03.00 
  9    147 Tillman, Isaac                   Madison Academy    17-03.75 
 10    109 Orfield, Robbie                  Madison Academy    17-07.25 
 11     86 Cohu, Baylor                     Madison Academy    18-00.00 
 12     43 Mangrum, Logan                   Lauderdale Count   18-00.25 
 13     37 Foster, Jaycee                   Colbert County     18-02.00 
 14    177 Hampton, Thaddeus                Sheffield          18-04.00 
 15    175 Jones, Gunnar                    Lauderdale Count   18-04.00 
 16    155 Sanderson, Dylan                 Brindlee Mountai   18-07.00 
 17    176 Shanes, Juvonne                  Lauderdale Count   18-09.00 
 18     54 Braxton, Jeffery                 Sheffield          19-04.00 
 19     46 Fulton, Izak                     Lexington          20-10.00 
 
Event 307  Girls Triple Jump 3A (8)
===============================================================================
Saturday 4/30/2016 - 10:30 AM
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1     30 Sanderson, Caitlyn               Brindlee Mountai         ND 
  2    181 Kelly, Gracie                    Brindlee Mountai   24-10.00 
  3    160 Batten, Sarah                    Madison Academy    26-08.00 
  4    183 Harvell, Alaura                  CLEM               27-01.00 
  5     63 Martin, Alex                     Lexington          30-01.00 
  6    157 Underwood, Hannah                Lexington          30-02.00 
  7     62 Peter, Madison                   Lauderdale Count   32-00.00 
  8    153 Yarborough, Courtney             Brindlee Mountai   34-08.50 
 
Event 308  Boys Triple Jump 3A (15)
===============================================================================
Friday 4/29/2016 - 8:30 AM
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    154 Conley, Chase                    Brindlee Mountai         ND 
  2    174 Shaw, Kevin                      Colbert Heights          ND 
  3    177 Hampton, Thaddeus                Sheffield                ND 
  4    184 Davis, Traven                    Sheffield                ND 
  5    105 Edwards, Ej                      Lexington          29-06.00 
  6     65 Kneeper, Nickolas                Brindlee Mountai   31-07.00 
  7    182 Cumo, Eric                       Brindlee Mountai   32-08.00 
  8     73 Shumate, Dawson                  Madison Academy    33-09.00 
  9    101 Smith, Ke'Andre                  Colbert County     37-00.00 
 10    175 Jones, Gunnar                    Lauderdale Count   37-00.00 
 11    176 Shanes, Juvonne                  Lauderdale Count   37-06.00 
 12     86 Cohu, Baylor                     Madison Academy    38-01.00 
 13    159 Gray, Jonah                      Lexington          38-03.00 
 14     51 Scott, Jackson                   Madison Academy    40-02.00 
 15     46 Fulton, Izak                     Lexington          41-02.50 
 
Event 309  Girls High Jump 3A (8)
===============================================================================
Friday 4/29/2016 - 3:30 PM
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1     57 Perrell, Alexis                  Brindlee Mountai         NH 
  2    161 Smith, Carsen                    Madison Academy     4-00.00 
  3    158 Wiseman, Clayton                 Lexington           4-04.00 
  4    156 Allen, Mary                      Lexington           4-04.00 
  5    160 Batten, Sarah                    Madison Academy     4-06.00 
  6    157 Underwood, Hannah                Lexington           4-08.00 
  7    153 Yarborough, Courtney             Brindlee Mountai    4-08.00 
  8    107 Nix, Elizabeth                   Madison Academy     4-10.00 
 
Event 310  Boys High Jump 3A (13)
===============================================================================
Saturday 4/30/2016 - 8:00 AM
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1     73 Shumate, Dawson                  Madison Academy          NH 
  2    154 Conley, Chase                    Brindlee Mountai         NH 
  3     95 Barksdale, Jarod                 Lauderdale Count    5-02.00 
  4    159 Gray, Jonah                      Lexington           5-04.00 
  5    109 Orfield, Robbie                  Madison Academy     5-04.00 
  6    142 Plunkett, Joshua                 Lexington           5-04.00 
  7     93 Meadows, Devon                   Brindlee Mountai    5-06.00 
  8    147 Tillman, Isaac                   Madison Academy     5-06.00 
  9    155 Sanderson, Dylan                 Brindlee Mountai    5-06.00 
 10    106 Lane, Jace                       Lexington           5-06.00 
 11    162 Nalls, Jay                       Sheffield           5-10.00 
 12     54 Braxton, Jeffery                 Sheffield           5-11.00 
 13     96 Barksdale, Jason                 Lauderdale Count    6-02.00 
 
Event 312  Boys Pole Vault 3A (2)
===============================================================================
Friday 4/29/2016 - 3:30 PM
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    154 Conley, Chase                    Brindlee Mountai         NH 
  2     64 Jenkins, Trenton                 Brindlee Mountai         NH 
 
Event 313  Girls Javelin Throw 3A (18)
===============================================================================
Saturday 4/30/2016 - 3:30 PM
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1     58 Tarbox, Cavahanna                Brindlee Mountai         ND 
  2    128 Ford, LaAmbria                   Colbert County           ND 
  3    117 Clemons, Serena                  Brindlee Mountai         ND 
  4    149 Anderson, Jessica                Sheffield             48-08 
  5    165 Redus, Keiara                    CLEM                  52-06 
  6    129 Stanley, Honesty                 Colbert County        52-08 
  7     40 Fuqua, Anna                      Lauderdale Count      55-00 
  8    169 Smith, Lakia                     Lauderdale Count      66-02 
  9    136 Olive, Elizabeth                 Lauderdale Count      68-05 
 10    141 Nunley, Mallory                  Lexington             68-05 
 11    124 White, Hailley                   CLEM                  69-06 
 12    172 King, Arriona                    Sheffield             71-06 
 13    118 Hyatt, Maddie                    Brindlee Mountai      72-02 
 14    123 Jackson, Christen                CLEM                  73-08 
 15    167 Jackson, Terah                   Colbert Heights       83-00 
 16    148 Acklin, Cadeshia                 Sheffield             87-08 
 17    156 Allen, Mary                      Lexington             92-02 
 18    158 Wiseman, Clayton                 Lexington            102-01 
 
Event 314  Boys Javelin Throw 3A (15)
===============================================================================
Saturday 4/30/2016 - 8:00 AM
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    125 Redus, Jaquirus                  CLEM                  44-08 
  2    166 Abernathy, Tevin                 Colbert County     80-11.50 
  3    127 Tarpley, Isaac                   CLEM                  88-08 
  4    164 Bradford, Wesley                 Brindlee Mountai      89-06 
  5    126 Redus, Lakeem                    CLEM                 100-07 
  6     94 Owens, Garret                    Brindlee Mountai     102-09 
  7    130 Crowden, Austin                  Colbert County       104-03 
  8    173 Clark, Shaun                     Sheffield            105-03 
  9    121 Ellis, Carson                    Brindlee Mountai     112-05 
 10    171 McGee, Chris                     Lexington            117-04 
 11    144 Townsend, Brice                  Lexington            128-08 
 12    168 Jaynes, Zach                     Colbert Heights   144-04.50 
 13    170 Belue, Ethan                     Lauderdale Count     145-05 
 14    142 Plunkett, Joshua                 Lexington            148-02 
 15     96 Barksdale, Jason                 Lauderdale Count     151-03 
 
Event 315  Girls 100 Meter Dash 3A (12)
===============================================================================
Friday 4/29/2016 - 1:50 PM
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  3     48 Williams, Angelina               Madison Academy       14.48 
  4     40 Fuqua, Anna                      Lauderdale Count      13.69 
  5     36 Clopton, Larynn                  Colbert County        12.79 
  6     34 Allen, Catara                    Colbert County        13.09 
  7     44 Begley, Kara                     Lexington             13.74 
  8     30 Sanderson, Caitlyn               Brindlee Mountai      16.00 
Heat 2  Prelims
  3     52 Goodman, Alyric                  Sheffield             13.99 
  4     47 Nelson, Liyah                    Madison Academy       13.63 
  5     35 Bonner, Aleidra                  Colbert County        12.61 
  6     53 Long, Savanah                    Sheffield             13.15 
  7     29 Farmer, Olivia                   Brindlee Mountai      13.87 
  8     28 Avelar, Savanna                  Brindlee Mountai         NT 
 
Event 316  Boys 100 Meter Dash 3A (18)
===============================================================================
Friday 4/29/2016 - 2:00 PM
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1     38 McCOY, Avery                     Colbert County           NT 
  2     31 Cumo, Evan                       Brindlee Mountai      12.54 
  3     54 Braxton, Jeffery                 Sheffield             11.88 
  4     39 Napier, C.J.                     Colbert County        11.79 
  5     51 Scott, Jackson                   Madison Academy       11.32 
  6     46 Fulton, Izak                     Lexington             11.45 
  7     55 Carroll, Cedrick                 Sheffield             11.80 
  8     43 Mangrum, Logan                   Lauderdale Count      12.05 
  9     37 Foster, Jaycee                   Colbert County        12.77 
Heat 2  Prelims
  1     77 Weaver, Seth                     Brindlee Mountai         NT 
  2     41 Cox, Colby                       Lauderdale Count      12.36 
  3     42 Dison, Tyler                     Lauderdale Count      11.85 
  4     49 Greene, Tyler                    Madison Academy       11.73 
  5     50 Malone, K.J.                     Madison Academy       11.20 
  6     56 Hankins, Jai                     Sheffield             11.51 
  7     19 Hatton, Hayden                   Lexington             11.81 
  8     45 Durham, Devin                    Lexington             12.11 
  9     32 Hacket, Steven                   Brindlee Mountai      13.30 
 
Event 317  Girls 200 Meter Dash 3A (13)
===============================================================================
Friday 4/29/2016 - 5:10 PM
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  3     48 Williams, Angelina               Madison Academy       30.53 
  4     52 Goodman, Alyric                  Sheffield             29.66 
  5     85 Elkins, Sarah                    Madison Academy       27.02 
  6     35 Bonner, Aleidra                  Colbert County        27.22 
  7     44 Begley, Kara                     Lexington             29.78 
  8     81 Grisham, Madeline                Lauderdale Count      30.56 
Heat 2  Prelims
  2     30 Sanderson, Caitlyn               Brindlee Mountai      35.42 
  3     78 Harris, Jamarea                  Colbert County        30.46 
  4     80 Fuqua, Kierah                    Lauderdale Count      29.52 
  5     53 Long, Savanah                    Sheffield             26.99 
  6     36 Clopton, Larynn                  Colbert County        27.69 
  7     29 Farmer, Olivia                   Brindlee Mountai      30.38 
  8      7 Hampton, Daebrion                CLEM                  34.30 
 
Event 318  Boys 200 Meter Dash 3A (15)
===============================================================================
Friday 4/29/2016 - 5:20 PM
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  2     37 Foster, Jaycee                   Colbert County           NT 
  3     82 Gross, Peyton                    Lauderdale Count      26.12 
  4     90 Marshall, Canaan                 Sheffield             24.44 
  5     89 Anderson, Tavias                 Sheffield             23.28 
  6     87 Nelson, Jaylen                   Madison Academy       23.47 
  7     33 Stickler, Chastin                Brindlee Mountai      24.58 
  8     84 Woods, Quinton                   Lauderdale Count      26.43 
  9     76 Veal, Ryan                       Brindlee Mountai         NT 
Heat 2  Prelims
  2     77 Weaver, Seth                     Brindlee Mountai      27.22 
  3     39 Napier, C.J.                     Colbert County        25.76 
  4     86 Cohu, Baylor                     Madison Academy       24.27 
  5     50 Malone, K.J.                     Madison Academy       23.25 
  6     79 hamer, Lee                       Colbert County        24.07 
  7     83 Odom, Dylan                      Lauderdale Count      25.27 
  8     88 Anderson, Ladarian               Sheffield             26.78 
 
Event 319  Girls 400 Meter Dash 3A (16)
===============================================================================
Friday 4/29/2016 - 11:10 AM
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2    104 Smith, Cheyanne                  Lexington           1:19.89 
  3     78 Harris, Jamarea                  Colbert County      1:17.71 
  4     61 Cole, Adezia                     Colbert County      1:14.88 
  5     80 Fuqua, Kierah                    Lauderdale Count    1:10.67 
  6     97 Avelar, Jasmine                  Brindlee Mountai    1:13.70 
  7     81 Grisham, Madeline                Lauderdale Count    1:16.00 
  8     28 Avelar, Savanna                  Brindlee Mountai    1:18.51 
Section 2  Timed Finals
  1    108 Thome, Madison                   Madison Academy     1:09.30 
  2    102 Dalrymple, Maleah                Colbert Heights     1:08.32 
  3     99 Moore, Darby                     CLEM                1:07.11 
  4     85 Elkins, Sarah                    Madison Academy     1:02.28 
  5    107 Nix, Elizabeth                   Madison Academy     1:01.35 
  6     53 Long, Savanah                    Sheffield           1:02.02 
  7     34 Allen, Catara                    Colbert County      1:06.49 
  8      2 Taymon, Grace                    Brindlee Mountai    1:08.06 
  9     12 Tate, Hannah                     Lauderdale Count    1:09.02 
 
Event 320  Boys 400 Meter Dash 3A (17)
===============================================================================
Friday 4/29/2016 - 11:20 AM
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2    100 Langham, Jamare                  Colbert County           NT 
  3     76 Veal, Ryan                       Brindlee Mountai         NT 
  4     95 Barksdale, Jarod                 Lauderdale Count      59.08 
  5    106 Lane, Jace                       Lexington             57.50 
  6     83 Odom, Dylan                      Lauderdale Count      58.43 
  7     77 Weaver, Seth                     Brindlee Mountai      59.94 
  8    105 Edwards, Ej                      Lexington                NT 
  9    101 Smith, Ke'Andre                  Colbert County           NT 
Section 2  Timed Finals
  1     98 Grant, Nick                      Brindlee Mountai      56.30 
  2    109 Orfield, Robbie                  Madison Academy       55.82 
  3     49 Greene, Tyler                    Madison Academy       55.54 
  4     87 Nelson, Jaylen                   Madison Academy       53.68 
  5     89 Anderson, Tavias                 Sheffield             49.81 
  6     88 Anderson, Ladarian               Sheffield             52.45 
  7    110 Liles, Freddie                   Sheffield             54.00 
  8     79 hamer, Lee                       Colbert County        55.79 
  9    103 Williams, Trent                  Lauderdale Count      56.24 
 
Event 321  Girls 100 Meter Hurdles 3A (8)
===============================================================================
Saturday 4/30/2016 - 12:45 PM
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2     57 Perrell, Alexis                  Brindlee Mountai      21.11 
  3     59 Wittmuss, Allie                  CLEM                  19.94 
  4     63 Martin, Alex                     Lexington             18.84 
  5     62 Peter, Madison                   Lauderdale Count      17.43 
  6     61 Cole, Adezia                     Colbert County        17.91 
  7     58 Tarbox, Cavahanna                Brindlee Mountai      19.56 
  8     29 Farmer, Olivia                   Brindlee Mountai      20.22 
  9     60 Adams, Heather                   Colbert County        21.91 
 
Event 322  Boys 110 Meter Hurdles 3A (15)
===============================================================================
Friday 4/29/2016 - 1:10 PM
           Name                        Year School                 Seed relim Time
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  2     68 Gregory, Austin                  Colbert County           NT 
  3     38 McCOY, Avery                     Colbert County        20.38 
  4     69 Milsaps, Bobby                   Lauderdale Count      19.92 
  5     73 Shumate, Dawson                  Madison Academy       18.98 
  6     45 Durham, Devin                    Lexington             19.25 
  7     70 Beavers, Garrett                 Lexington             20.09 
  8     74 Armstrong, Will                  Sheffield             21.02 
  9     66 Pritchett, Logan                 Brindlee Mountai         NT 
Heat 2  Prelims
  2        Hammands, Koty                   Brindlee Mountai         NT 
  3     72 Parrish, Jonathan                Madison Academy       20.22 
  4     41 Cox, Colby                       Lauderdale Count      19.39 
  5     67 Craft, Adam                      Colbert County        18.93 
  6     71 Graham, Mac                      Madison Academy       19.38 
  7     75 Bates, Tevin                     Sheffield             20.10 
  8     64 Jenkins, Trenton                 Brindlee Mountai      21.92 
 
Event 323  Girls 300 Meter Hurdles 3A (8)
===============================================================================
Saturday 4/30/2016 - 2:10 PM
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  2     60 Adams, Heather                   Colbert County      1:01.65 
  3      1 Cooper, Carrie                   Brindlee Mountai      59.42 
  4     92 Martin, Lexy                     Brindlee Mountai      56.69 
  5     62 Peter, Madison                   Lauderdale Count      51.35 
  6     47 Nelson, Liyah                    Madison Academy       54.59 
  7     57 Perrell, Alexis                  Brindlee Mountai      57.28 
  8     61 Cole, Adezia                     Colbert County        59.50 
  9     59 Wittmuss, Allie                  CLEM                1:03.59 
 
Event 324  Boys 300 Meter Hurdles 3A (14)
===============================================================================
Saturday 4/30/2016 - 2:40 PM
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3     68 Gregory, Austin                  Colbert County           NT 
  4     66 Pritchett, Logan                 Brindlee Mountai         NT 
  5     93 Meadows, Devon                   Brindlee Mountai      53.51 
  6     74 Armstrong, Will                  Sheffield             54.34 
  7     33 Stickler, Chastin                Brindlee Mountai         NT 
Section 2  Timed Finals
  1     67 Craft, Adam                      Colbert County        52.63 
  2     70 Beavers, Garrett                 Lexington             50.28 
  3     95 Barksdale, Jarod                 Lauderdale Count      49.59 
  4     72 Parrish, Jonathan                Madison Academy       46.90 
  5     73 Shumate, Dawson                  Madison Academy       45.21 
  6     96 Barksdale, Jason                 Lauderdale Count      46.76 
  7     71 Graham, Mac                      Madison Academy       48.90 
  8     69 Milsaps, Bobby                   Lauderdale Count      49.68 
  9     75 Bates, Tevin                     Sheffield             51.92 
 
Event 325  Girls 800 Meter Run 3A (17)
===============================================================================
Saturday 4/30/2016 - 3:40 PM
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1     20 Hill, Julianne                   Madison Academy     2:36.02 
  2    108 Thome, Madison                   Madison Academy     2:38.98 
  3      2 Taymon, Grace                    Brindlee Mountai    2:42.83 
  4     12 Tate, Hannah                     Lauderdale Count    2:44.10 
  5     25 Flores, Britany                  Sheffield           2:47.14 
  6    111 Yates, Caleigh                   Brindlee Mountai    2:49.45 
  7    102 Dalrymple, Maleah                Colbert Heights     2:51.60 
  8     21 Thome, Hannah                    Madison Academy     2:52.13 
  9     16 Harp, Hailey                     Lexington           2:57.71 
 10    113 Eziekel, Kasey                   Colbert Heights     3:09.43 
 11      7 Hampton, Daebrion                CLEM                3:15.26 
 12    112 Scruggs, Destiny                 CLEM                3:18.34 
 13    104 Smith, Cheyanne                  Lexington           3:18.46 
 14      6 Cisca, Victoria                  CLEM                3:18.98 
 15     60 Adams, Heather                   Colbert County      3:18.99 
 16    114 Roberts, Lillie                  Colbert Heights          NT 
 17     17 Holmberg, Lori                   Lexington                NT 
 
Event 326  Boys 800 Meter Run 3A (16)
===============================================================================
Saturday 4/30/2016 - 3:50 PM
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1     23 Oglesby, Will                    Madison Academy     2:06.16 
  2     15 Thacker, Will                    Lauderdale Count    2:13.10 
  3     18 Gulley, Caleb                    Lexington           2:13.37 
  4     98 Grant, Nick                      Brindlee Mountai    2:13.53 
  5    103 Williams, Trent                  Lauderdale Count    2:14.43 
  6    110 Liles, Freddie                   Sheffield           2:15.52 
  7      5 Mendez, Brandon                  Brindlee Mountai    2:15.92 
  8     22 Lee, Jake                        Madison Academy     2:23.68 
  9     24 Thome, Caleb                     Madison Academy     2:24.54 
 10    116 Pritchard, Kevon                 Sheffield           2:26.82 
 11     14 Simpson, Savonte                 Lauderdale Count    2:27.76 
 12     10 Ruiz, Rodrigo                    Colbert County      2:29.97 
 13    115 Ealy, Tavareus                   Sheffield           2:30.97 
 14      3 Hayes, Andrew                    Brindlee Mountai    2:35.54 
 15     11 Vernon, Jeffery                  Colbert County      2:36.53 
 16      8 Trousdale, Marshall              CLEM                2:55.35 
 
Event 327  Girls 1600 Meter Run 3A (10)
===============================================================================
Friday 4/29/2016 - 9:50 AM
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1     20 Hill, Julianne                   Madison Academy     5:48.03 
  2     12 Tate, Hannah                     Lauderdale Count    5:56.93 
  3     17 Holmberg, Lori                   Lexington           5:57.06 
  4      2 Taymon, Grace                    Brindlee Mountai    6:02.36 
  5     16 Harp, Hailey                     Lexington           6:12.88 
  6     25 Flores, Britany                  Sheffield           6:13.67 
  7     21 Thome, Hannah                    Madison Academy     6:36.32 
  8      1 Cooper, Carrie                   Brindlee Mountai    6:50.86 
  9      7 Hampton, Daebrion                CLEM                6:52.82 
 10      6 Cisca, Victoria                  CLEM                7:02.69 
 
Event 328  Boys 1600 Meter Run 3A (17)
===============================================================================
Friday 4/29/2016 - 10:00 AM
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1     23 Oglesby, Will                    Madison Academy     4:33.39 
  2      9 VanWagnen, Mack                  CLEM                4:42.59 
  3     13 Newton, Tyler                    Lauderdale Count    4:50.27 
  4     18 Gulley, Caleb                    Lexington           4:54.57 
  5      5 Mendez, Brandon                  Brindlee Mountai    4:56.77 
  6     15 Thacker, Will                    Lauderdale Count    4:59.14 
  7     14 Simpson, Savonte                 Lauderdale Count    5:07.54 
  8     19 Hatton, Hayden                   Lexington           5:20.37 
  9     24 Thome, Caleb                     Madison Academy     5:28.75 
 10     22 Lee, Jake                        Madison Academy     5:34.21 
 11      3 Hayes, Andrew                    Brindlee Mountai    5:39.33 
 12     10 Ruiz, Rodrigo                    Colbert County      5:43.34 
 13     27 Springer, Austin                 Sheffield           5:58.09 
 14      4 Lopez, Axel                      Brindlee Mountai    6:05.62 
 15     26 Coler, Andrew                    Sheffield           6:27.44 
 16     11 Vernon, Jeffery                  Colbert County      6:30.40 
 17      8 Trousdale, Marshall              CLEM                7:07.92 
 
Event 329  Girls 3200 Meter Run 3A (4)
===============================================================================
Saturday 4/30/2016 - 9:00 AM
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1     20 Hill, Julianne                   Madison Academy    12:25.24 
  2     17 Holmberg, Lori                   Lexington          13:37.53 
  3      1 Cooper, Carrie                   Brindlee Mountai   15:14.90 
  4     21 Thome, Hannah                    Madison Academy    15:16.05 
 
Event 330  Boys 3200 Meter Run 3A (9)
===============================================================================
Saturday 4/30/2016 - 9:20 AM
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1     23 Oglesby, Will                    Madison Academy     9:52.97 
  2      9 VanWagnen, Mack                  CLEM               10:31.78 
  3     18 Gulley, Caleb                    Lexington          10:38.12 
  4     13 Newton, Tyler                    Lauderdale Count   10:50.22 
  5      5 Mendez, Brandon                  Brindlee Mountai   11:05.58 
  6     24 Thome, Caleb                     Madison Academy    11:48.37 
  7     91 Matthews, David                  Madison Academy    12:33.82 
  8      4 Lopez, Axel                      Brindlee Mountai   12:36.74 
  9      3 Hayes, Andrew                    Brindlee Mountai         NT 
 
Event 331  Girls 4x100 Meter Relay 3A (5)
===============================================================================
Saturday 4/30/2016 - 12:00 PM
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  Clements  'A'                                        1:01.69 
  4  Colbert County  'A'                                    53.74 
  5  Madison Academy  'A'                                   52.71 
  6  Lauderdale County  'A'                                 53.69 
  7  Brindlee Mountain  'A'                                 57.50 
 
Event 332  Boys 4x100 Meter Relay 3A (6)
===============================================================================
Saturday 4/30/2016 - 12:05 PM
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  Brindlee Mountain  'A'                                 47.63 
  4  Lexington  'A'                                         46.73 
  5  Madison Academy  'A'                                   43.98 
  6  Sheffield  'A'                                         45.28 
  7  Lauderdale County  'A'                                 46.93 
  8  Colbert County  'A'                                    48.16 
 
Event 333  Girls 4x400 Meter Relay 3A (3)
===============================================================================
Saturday 4/30/2016 - 5:00 PM
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  4  Clements  'A'                                        5:22.56 
     1) 6 Cisca, Victoria               2) 183 Harvell, Alaura            
     3) 99 Moore, Darby                 4) 112 Scruggs, Destiny           
  5  Brindlee Mountain  'A'                               5:05.91 
     1) 97 Avelar, Jasmine              2) 28 Avelar, Savanna             
     3) 57 Perrell, Alexis              4) 111 Yates, Caleigh             
  6  Lauderdale County  'A'                               5:14.96 
     1) 40 Fuqua, Anna                  2) 80 Fuqua, Kierah               
     3) 81 Grisham, Madeline            4) 12 Tate, Hannah                
 
Event 334  Boys 4x400 Meter Relay 3A (6)
===============================================================================
Saturday 4/30/2016 - 5:15 PM
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  3  Colbert County  'A'                                  3:53.50 
     1) 100 Langham, Jamare             2) 10 Ruiz, Rodrigo               
     3) 101 Smith, Ke'Andre             4) 79 hamer, Lee                  
  4  Sheffield  'A'                                       3:52.66 
  5  Madison Academy  'A'                                 3:41.26 
     1) 50 Malone, K.J.                 2) 23 Oglesby, Will               
     3) 51 Scott, Jackson               4) 147 Tillman, Isaac             
     5) 109 Orfield, Robbie             6) 87 Nelson, Jaylen              
  6  Lauderdale County  'A'                               3:45.07 
     1) 170 Belue, Ethan                2) 83 Odom, Dylan                 
     3) 15 Thacker, Will                4) 103 Williams, Trent            
  7  Brindlee Mountain  'A'                               3:52.77 
     1) 98 Grant, Nick                  2) 93 Meadows, Devon              
     3) 33 Stickler, Chastin            4) 76 Veal, Ryan                  
  8  Lexington  'A'                                       4:04.50 
     1) 159 Gray, Jonah                 2) 18 Gulley, Caleb               
     3) 19 Hatton, Hayden               4) 106 Lane, Jace                 
 
Event 335  Girls 4x800 Meter Relay 3A (4)
===============================================================================
Friday 4/29/2016 - 3:10 PM
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Madison Academy  'A'                                11:33.54 
     1) 21 Thome, Hannah                2) 107 Nix, Elizabeth             
     3) 85 Elkins, Sarah                4) 108 Thome, Madison             
     5) 20 Hill, Julianne               6)                                
  2  Brindlee Mountain  'A'                              11:37.43 
     1) 97 Avelar, Jasmine              2) 1 Cooper, Carrie               
     3) 2 Taymon, Grace                 4) 111 Yates, Caleigh             
  3  Colbert Heights  'A'                                12:03.78 
     1) 102 Dalrymple, Maleah           2) 113 Eziekel, Kasey             
     3) 250 Roberts, Hayle              4) 114 Roberts, Lillie            
  4  Clements  'A'                                       12:31.02 
     1) 6 Cisca, Victoria               2) 183 Harvell, Alaura            
     3) 99 Moore, Darby                 4) 112 Scruggs, Destiny           
 
Event 336  Boys 4x800 Meter Relay 3A (4)
===============================================================================
Friday 4/29/2016 - 3:25 PM
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  Lauderdale County  'A'                               8:55.65 
     1) 170 Belue, Ethan                2) 13 Newton, Tyler               
     3) 15 Thacker, Will                4) 103 Williams, Trent            
  2  Sheffield  'A'                                       9:34.90 
  3  Brindlee Mountain  'A'                               9:36.47 
     1) 98 Grant, Nick                  2) 3 Hayes, Andrew                
     3) 4 Lopez, Axel                   4) 5 Mendez, Brandon              
  4  Madison Academy  'A'                                 9:50.02 
     1) 22 Lee, Jake                    2) 91 Matthews, David             
     3) 24 Thome, Caleb                 4) 256 Tidwell, Canon