Licensed to High Performance Timing, LLC - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 3/7/2016 11:03 PM
                     MCSD Meet - March 8, 2015 - 3/8/2016                      
                                Kinnett Stadium                                
                               Performance List                                
 
Event 1  Girls High Jump (7)
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
  1      6 Granby, Dazieha               12 SHAW                5-00.00 
  2    194 Slaton, Kelsey                   Greenville          4-10.00 
  3    220 Green, Aviance                FR Kendrick            4-02.00 
  4    201 Parks, Tyra                      Greenville               NH 
  5    221 Hale, Deja                    JR Kendrick                 NH 
  6     15 Allen, Deja                   10 SHAW                     NH 
  7    175 Sparks, Santela               SR COL                      NH 
 
Event 2  Boys High Jump (14)
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
  1    182 Griffin, Renault                 Greenville          6-06.00 
  2    223 Hawk, Torez                   SR Kendrick            5-06.00 
  3     50 Nobles, Isaiah                   Harris County Hi    5-04.00 
  4     41 Pipkins, Morris                  Harris County Hi    5-04.00 
  5    135 Gardner, Elijah               JR COL                      NH 
  6    124 Bassey, Essang                SR COL                      NH 
  7    187 Elder, Kevin                     Greenville               NH 
  8    136 Geter, Jordan                 FR COL                      NH 
  9     51 Richardson, Jaylyn               Harris County Hi         NH 
 10     90 McElroy, George                  JORD                     NH 
 11     33 Webb, Antonio                 09 SHAW                     NH 
 12    213 Dixon, Marquel                SR Kendrick                 NH 
 13    214 Farley, Freddie               FR Kendrick                 NH 
 14     97 Smith, Kaleb                     JORD                     NH 
 
Event 3  Girls Pole Vault (2)
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
  1     60 Clark, Mary                      Harris County Hi   10-00.00 
  2    152 Bagsby, Jazmine               JR COL                      NH 
 
Event 4  Boys Pole Vault (2)
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
  1     45 Hutchinson, JJ                   Harris County Hi   10-06.00 
  2     61 Kosobucki, Zeb                   Harris County Hi    9-06.00 
 
Event 5  Girls Long Jump (10)
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
  1      7 Mahone, Breeanna              12 SHAW               18-10.75 
  2     13 Sutherland, Thalia            10 SHAW               16-05.75 
  3    199 Colton, Munyana                  Greenville         16-02.25 
  4    253 Williams, Talicia             FR Kendrick           14-04.00 
  5     59 Browlee, Dujoure                 Harris County Hi   12-02.00 
  6    248 Waters, T'Erra                SO Kendrick           10-03.00 
  7    177 Thrasher, Kailaha                COL                      ND 
  8    108 Lattimore, Kaniya                JORD                     ND 
  9    105 Smith, Kwanddajah                JORD                     ND 
 10    159 Floyd, Brittany               JR COL                      ND 
 
Event 6  Boys Long Jump (18)
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
  1     46 Trammell, Jeremiah               Harris County Hi   20-04.50 
  2    208 Boze, Walter                  SR Kendrick           20-02.50 
  3     45 Hutchinson, JJ                   Harris County Hi   19-02.50 
  4    223 Hawk, Torez                   SR Kendrick           18-05.00 
  5     93 Pendergrass, Zires               JORD               18-03.50 
  6    252 Williams, Stephon             SO Kendrick           17-06.00 
  7    235 Phillips, Antwon                 Kendrick           14-07.00 
  8    257 Dixon, Cadarius                  SHAW                     ND 
  9    188 McGill, Galan                    Greenville               ND 
 10     31 Roulhac, Nigel                09 SHAW                     ND 
 11    234 Newsome, Darrell              JR Kendrick                 ND 
 12     97 Smith, Kaleb                     JORD                     ND 
 13    207 Bouyer, Jerrell               SO Kendrick                 ND 
 14     50 Nobles, Isaiah                   Harris County Hi         ND 
 15     87 Snead, Deandre                   JORD                     ND 
 16    133 Dominguez, Jordan             SR COL                      ND 
 17    185 Ford, Quandarius                 Greenville               ND 
 18    126 Clay, Tyler                   SR COL                      ND 
 
Event 7  Girls Triple Jump (7)
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
  1     16 Jackson, Kiana                10 SHAW               36-05.25 
  2      6 Granby, Dazieha               12 SHAW               35-01.00 
  3     47 Johnson, Ty                      Harris County Hi   29-08.50 
  4    247 Turner, Aieriana              SO Kendrick           29-05.00 
  5    221 Hale, Deja                    JR Kendrick                 ND 
  6    159 Floyd, Brittany               JR COL                      ND 
  7    198 Pollard, Jaelin                  Greenville               ND 
 
Event 8  Boys Triple Jump (12)
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
  1    208 Boze, Walter                  SR Kendrick           42-08.00 
  2     46 Trammell, Jeremiah               Harris County Hi   40-06.00 
  3     57 Hicks, Alex                      Harris County Hi   38-05.00 
  4     48 Blackmon, Darius                 Harris County Hi   36-06.00 
  5    101 West, Dekoreon                   JORD               35-00.50 
  6    249 Whitfield, Tyree              SR Kendrick           32-09.00 
  7    114 James, Benzavious                JORD               32-09.00 
  8    186 Ford, Dericus                    Greenville               ND 
  9    135 Gardner, Elijah               JR COL                      ND 
 10     26 Metych, Trevon                10 SHAW                     ND 
 11    214 Farley, Freddie               FR Kendrick                 ND 
 12    133 Dominguez, Jordan             SR COL                      ND 
 
Event 9  Girls Discus Throw (15)
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
  1     12 Humber, Akia                  10 SHAW                  86-02 
  2     14 Bussey, Destiny               12 SHAW                  73-02 
  3     77 Travick, Tamia                   Harris County Hi   72-03.50 
  4     78 Wyatt, Nijah                     Harris County Hi      58-08 
  5    242 Shack, Shantina               SO Kendrick              57-04 
  6     76 Smith, Alexia                    Harris County Hi   50-06.50 
  7    168 Perrymond, Dayna                 COL                      ND 
  8    160 Grant, Tiondra                   COL                      ND 
  9    201 Parks, Tyra                      Greenville               ND 
 10    196 Toney, Talencia                  Greenville               ND 
 11    116 Davis, Akeviah                   JORD                     ND 
 12    217 Feruson, Keyarra              SR Kendrick                 ND 
 13    107 Fields, Amyllian                 JORD                     ND 
 14    156 Cromwell, Haiyuanna              COL                      ND 
 15    150 Armstrong, Janelle            JR COL                      ND 
 
Event 10  Boys Discus Throw (21)
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
  1     66 Fuller, Neil                     Harris County Hi  119-00.50 
  2     65 Jones, Drew                      Harris County Hi     114-11 
  3     89 Payne, Jamir                     JORD                  89-07 
  4    243 Singleton, Deondre            JR Kendrick              89-04 
  5    227 Jeffrey, Scott                SO Kendrick              87-08 
  6     96 Jones, Raymond                   JORD                  86-06 
  7    222 Harris, Navy                  SO Kendrick              85-03 
  8     37 Jones, Jalon                  09 SHAW                  84-05 
  9    192 Copeland, Claude                 Greenville            82-06 
 10    191 Mathis, Kavunta                  Greenville         81-00.50 
 11     67 Hudson, Anthony                  Harris County Hi   77-11.50 
 12     36 Fluellen, Jevion              09 SHAW                  64-06 
 13    204 Anthony, Michael              SO Kendrick                 ND 
 14    193 Burnette, Jimaul                 Greenville               ND 
 15    206 Bonds, Kayleem                SO Kendrick                 ND 
 16    125 Billingsley, Xavier           FR COL                      ND 
 17     99 Morgan, Darren                   JORD                     ND 
 18    117 Lewis, Darren                    JORD                     ND 
 19    134 Fuller, Brandon               SR COL                      ND 
 20    141 Palmer, Brandon               SR COL                      ND 
 21    128 Crumbs, Marvin                SO COL                      ND 
 
Event 11  Girls Shot Put (14)
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
  1     14 Bussey, Destiny               12 SHAW               32-04.00 
  2     12 Humber, Akia                  10 SHAW               32-02.00 
  3    107 Fields, Amyllian                 JORD               24-05.50 
  4     78 Wyatt, Nijah                     Harris County Hi   23-00.00 
  5     77 Travick, Tamia                   Harris County Hi   23-00.00 
  6     76 Smith, Alexia                    Harris County Hi   22-04.00 
  7    179 Womack, Sarah                    COL                      ND 
  8    165 Lovejoy, Tatyana                 COL                      ND 
  9    202 Parks, Destani                   Greenville               ND 
 10    242 Shack, Shantina               SO Kendrick                 ND 
 11    217 Feruson, Keyarra              SR Kendrick                 ND 
 12    116 Davis, Akeviah                   JORD                     ND 
 13    160 Grant, Tiondra                   COL                      ND 
 14    156 Cromwell, Haiyuanna              COL                      ND 
 
Event 12  Boys Shot Put (20)
===============================================================================
           Name                        Year School            Seed Mark     Finals
===============================================================================
  1    206 Bonds, Kayleem                SO Kendrick           44-07.00 
  2     66 Fuller, Neil                     Harris County Hi   43-07.00 
  3    231 Langley, Jaquan               JR Kendrick           37-00.00 
  4     67 Hudson, Anthony                  Harris County Hi   36-08.00 
  5    192 Copeland, Claude                 Greenville         34-04.00 
  6     96 Jones, Raymond                   JORD               33-08.50 
  7     36 Fluellen, Jevion              09 SHAW               32-02.00 
  8    255 Wilson, Cordell               SO Kendrick           30-11.00 
  9     89 Payne, Jamir                     JORD               29-11.00 
 10     37 Jones, Jalon                  09 SHAW               29-01.00 
 11    193 Burnette, Jimaul                 Greenville               ND 
 12    141 Palmer, Brandon               SR COL                      ND 
 13    204 Anthony, Michael              SO Kendrick                 ND 
 14    227 Jeffrey, Scott                SO Kendrick                XND 
 15     91 Banks, Tim                       JORD                     ND 
 16     99 Morgan, Darren                   JORD                     ND 
 17     65 Jones, Drew                      Harris County Hi         ND 
 18    131 Dofredo-Wyatt, Lamarcus       SR COL                      ND 
 19    134 Fuller, Brandon               SR COL                      ND 
 20    128 Crumbs, Marvin                SO COL                      ND 
 
Event 13  Girls 4x100 Meter Relay (11)
===============================================================================
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
  1  Shaw High School  'A'                                  48.50 
     1) 6 Granby, Dazieha 12            2) 13 Sutherland, Thalia 10       
     3) 8 Grier, Kareema 12             4) 7 Mahone, Breeanna 12          
  2  Shaw High School  'B'                                  51.30 
     1) 18 Witchett, Shamohre 09        2) 15 Allen, Deja 10              
     3) 16 Jackson, Kiana 10            4) 4 Jackson, Kayla 10            
  3  Kendrick High School  'A'                              53.00 
     1) 205 Blyden, Davina FR           2) 221 Hale, Deja JR              
     3) 253 Williams, Talicia FR        4) 247 Turner, Aieriana SO        
  4  Harris County High School  'A'                         55.08 
     1) 43 Whitehead, Tashanna          2) 55 Johnson, Keyra              
     3) 47 Johnson, Ty                  4) 42 Waller, Ta'Niyah            
  5  Kendrick High School  'B'                              56.60 
     1) 209 Brown, Destiny FR           2) 237 Reddick, Angel FR          
     3) 248 Waters, T'Erra SO           4) 230 Jukes, Shermisha JR        
  6  Jordan High  'A'                                       57.88 
     1) 108 Lattimore, Kaniya           2) 80 Barnes, Amaya               
     3) 102 Robinson, Tajanai           4) 105 Smith, Kwanddajah          
  7  Columbus High School  'B'                                 NT 
     1) 153 Bair, Elizabeth SR          2) 157 Edwards, Asharia FR        
     3) 170 Scott, Nia                  4) 167 Perrymond, Amber           
  8  Greenville High School  'A'                               NT 
     1) 194 Slaton, Kelsey              2) 195 Favors, Tytianna           
     3) 196 Toney, Talencia             4) 197 Simon, Shania              
  9  Jordan High  'B'                                          NT 
     1) 82 Walker, Jasmine              2) 106 Nesbitt, Khylemah          
     3) 81 Williams, Cheyenne           4) 113 Murphy, Danesha            
 10  Shaw High School  'C'                                     NT 
     1) 20 McKeller, Khayla 09          2) 2 Dumas, Kayla 10              
     3) 21 Davis, Kenyanna 09           4) 3 George, Tianna 10            
 11  Columbus High School  'A'                                 NT 
     1) 175 Sparks, Santela SR          2) 177 Thrasher, Kailaha          
     3) 151 Ayoade, Sarah SO            4) 121 Trapp, Renee               
 
Event 14  Boys 4x100 Meter Relay (14)
===============================================================================
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
  1  Kendrick High School  'A'                              44.00 
     1) 210 Davis, Tommy SR             2) 211 Denson, Daderian SR        
     3) 252 Williams, Stephon SO        4) 226 Holloway, Jemarious JR     
  2  Harris County High School  'A'                         44.17 
     1) 44 McPhatter, Tyrese            2) 56 O'Neil, Juan                
     3) 51 Richardson, Jaylyn           4) 46 Trammell, Jeremiah          
  3  Jordan High  'A'                                       45.11 
     1) 90 McElroy, George              2) 87 Snead, Deandre              
     3) 97 Smith, Kaleb                 4) 100 Mann, Emmanuel             
  4  Kendrick High School  'B'                              45.50 
     1) 232 McGee, Wendell SO           2) 250 Wilks, Antonio SR          
     3) 254 Willis, Keshon JR           4) 208 Boze, Walter SR            
  5  Shaw High School  'A'                                  45.62 
     1) 34 Eberhart, TQ 09              2) 31 Roulhac, Nigel 09           
     3) 32 Gardner, Jordan 10           4) 26 Metych, Trevon 10           
  6  Harris County High School  'B'                         46.60 
     1) 48 Blackmon, Darius             2) 45 Hutchinson, JJ              
     3) 41 Pipkins, Morris              4) 49 Wortham, AK                 
  7  Jordan High  'B'                                       46.67 
     1) 83 Boulware, Demarcus           2) 84 Jordan, Jaden               
     3) 93 Pendergrass, Zires           4) 79 Sullivan, D'Quandre         
  8  Harris County High School  'C'                         46.68 
     1) 54 Jarrett, Jakevis             2) 53 Terry, Tre                  
     3) 57 Hicks, Alex                  4) 52 Fanning, Aquavious          
  9  Kendrick High School  'C'                              47.00 
     1) 206 Bonds, Kayleem SO           2) 222 Harris, Navy SO            
     3) 216 Fax, Jeremiah SR            4) 241 Sellers, Cincere JR        
 10  Kendrick High School  'D'                              48.00 
     1) 225 Holcomb, Daria JR           2) 234 Newsome, Darrell JR        
     3) 251 Williams, Dequandre FR      4) 228 Jenkins, Stephen FR        
 11  Shaw High School  'B'                                     NT 
     1) 22 Newsome, Marcus 10           2) 24 Lewis, Dorien 09            
     3) 38 Reviere, Malik 12            4) 23 Rodriquez, Daniel 09        
 12  Greenville High School  'A'                               NT 
     1) 181 Simons, Demetrius           2) 182 Griffin, Renault           
     3) 183 Harris, Cedric              4) 184 Weathers, Onaji            
 13  Columbus High School  'B'                                 NT 
     1) 118 Bankston, Marcellus FR      2) 120 McGhee, Jashon FR          
     3) 119 Gogins, Jonathan SO         4) 136 Geter, Jordan FR           
 14  Columbus High School  'A'                                 NT 
     1) 124 Bassey, Essang SR           2) 132 Dixon, Terrance JR         
     3) 149 Williams, Karlton FR        4) 137 Hall, Trynten SR           
 
Event 15  Girls 1600 Meter Run (14)
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
  1      5 McGuire, Kayla                12 SHAW                5:46.94 
  2     19 Embola, Josephine             09 SHAW                6:54.95 
  3    200 Jackson, Korynn                  Greenville          7:33.89 
  4     69 Gabourny, Samantha               Harris County Hi    8:09.35 
  5    215 Farley, Nekayla               JR Kendrick            9:28.43 
  6    173 Skypek, Hope                     COL                      NT 
  7    172 Sims, Brittney                   COL                      NT 
  8    199 Colton, Munyana                  Greenville               NT 
  9    178 Van Doorn, Emme                  COL                      NT 
 10     88 Crawford, Jada                   JORD                     NT 
 11    158 Fine, Harper                     COL                      NT 
 12     71 Elkins, Taylor                   Harris County Hi         NT 
 13    169 Salgado, Alina                   COL                      NT 
 14    162 Hutchens, Hannah                 COL                      NT 
 
Event 16  Boys 1600 Meter Run (23)
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
  1     25 Phelps, Justin                12 SHAW                5:03.49 
  2     29 Cota, Steven                  10 SHAW                5:15.00 
  3    229 Jones, Taylor                 JR Kendrick            5:18.42 
  4    238 Rimes, Malcolm                SR Kendrick            5:30.01 
  5     98 Perryman, Quan                   JORD                5:38.73 
  6    236 Polk, Darryl                  SR Kendrick            5:40.84 
  7     70 Saunders, Colby                  Harris County Hi    5:54.79 
  8     63 Eishen, Jake                     Harris County Hi    6:09.36 
  9    245 Stoneback, Henry              SO Kendrick            6:27.61 
 10     73 Batchelor, Chase                 Harris County Hi    6:46.29 
 11    184 Weathers, Onaji                  Greenville          8:23.28 
 12    147 Williams, Devin               SO COL                      NT 
 13    145 White, Keshawn                SO COL                      NT 
 14    249 Whitfield, Tyree              SR Kendrick                 NT 
 15    190 Reeves, Rashod                   Greenville               NT 
 16    111 Lin, Kevin                       JORD                     NT 
 17    219 Goode, Chris                  SO Kendrick                 NT 
 18     72 Phillips, John                   Harris County Hi         NT 
 19     86 Geddis, Jontavious               JORD                     NT 
 20    138 Hartshorn, Caleb              FR COL                      NT 
 21    143 Salgado, Alex                 SO COL                      NT 
 22    122 Asiatico, Jackson             JR COL                      NT 
 23    127 Conwell, Amari                JR COL                      NT 
 
Event 17  Girls 400 Meter Dash (16)
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
  1      8 Grier, Kareema                12 SHAW                  55.72 
  2     15 Allen, Deja                   10 SHAW                1:03.72 
  3     60 Clark, Mary                      Harris County Hi    1:06.21 
  4    195 Favors, Tytianna                 Greenville          1:11.95 
  5    220 Green, Aviance                FR Kendrick            1:12.64 
  6    209 Brown, Destiny                FR Kendrick            1:18.10 
  7    248 Waters, T'Erra                SO Kendrick            1:21.73 
  8    230 Jukes, Shermisha              JR Kendrick            1:36.51 
  9    196 Toney, Talencia                  Greenville               NT 
 10      2 Dumas, Kayla                  10 SHAW                     NT 
 11    203 Lowe, Tatiana                    JORD                     NT 
 12     58 Dickerson, Arionna               Harris County Hi         NT 
 13    157 Edwards, Asharia              FR COL                      NT 
 14     68 Miller, Alyssia                  Harris County Hi         NT 
 15    170 Scott, Nia                       COL                      NT 
 16    163 Jones, Kaylen                    COL                      NT 
 
Event 18  Boys 400 Meter Dash (15)
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
  1    210 Davis, Tommy                  SR Kendrick              53.23 
  2     39 Harden, Josh                     Harris County Hi      53.34 
  3     31 Roulhac, Nigel                09 SHAW                  54.09 
  4     40 Lee, John                        Harris County Hi      54.57 
  5     27 Belardo, Wilfred              11 SHAW                  56.17 
  6    225 Holcomb, Daria                JR Kendrick              59.30 
  7     94 Simmons, Tyler                   JORD                1:00.13 
  8    234 Newsome, Darrell              JR Kendrick            1:01.39 
  9    214 Farley, Freddie               FR Kendrick            1:02.12 
 10    188 McGill, Galan                    Greenville               NT 
 11    184 Weathers, Onaji                  Greenville               NT 
 12    115 Scott, Dontez                    JORD                     NT 
 13    136 Geter, Jordan                 FR COL                      NT 
 14    126 Clay, Tyler                   SR COL                      NT 
 15    146 Williams, Chris               SR COL                      NT 
 
Event 19  Girls 100 Meter Dash (18)
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
  1     13 Sutherland, Thalia            10 SHAW                  12.38 
  2      6 Granby, Dazieha               12 SHAW                  12.50 
  3    194 Slaton, Kelsey                   Greenville            13.20 
  4     18 Witchett, Shamohre            09 SHAW                  13.42 
  5    205 Blyden, Davina                FR Kendrick              13.63 
  6    253 Williams, Talicia             FR Kendrick              14.01 
  7    221 Hale, Deja                    JR Kendrick              14.16 
  8    102 Robinson, Tajanai                JORD                  14.39 
  9    108 Lattimore, Kaniya                JORD                  14.62 
 10    105 Smith, Kwanddajah                JORD                  14.66 
 11     43 Whitehead, Tashanna              Harris County Hi      15.04 
 12     55 Johnson, Keyra                   Harris County Hi         NT 
 13     47 Johnson, Ty                      Harris County Hi         NT 
 14    224 Hayes, Sharisma               SO Kendrick                 NT 
 15    167 Perrymond, Amber                 COL                      NT 
 16    157 Edwards, Asharia              FR COL                      NT 
 17    197 Simon, Shania                    Greenville               NT 
 18    177 Thrasher, Kailaha                COL                      NT 
 
Event 20  Boys 100 Meter Dash (15)
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
  1    252 Williams, Stephon             SO Kendrick              11.03 
  2    181 Simons, Demetrius                Greenville            11.18 
  3     44 McPhatter, Tyrese                Harris County Hi      11.20 
  4     87 Snead, Deandre                   JORD                  11.58 
  5     56 O'Neil, Juan                     Harris County Hi      11.74 
  6    250 Wilks, Antonio                SR Kendrick              11.79 
  7     97 Smith, Kaleb                     JORD                  11.94 
  8     34 Eberhart, TQ                  09 SHAW                  12.01 
  9    254 Willis, Keshon                JR Kendrick              12.02 
 10    233 McWhorter, Jaharra            SR Kendrick              12.43 
 11    100 Mann, Emmanuel                   JORD                     NT 
 12    132 Dixon, Terrance               JR COL                      NT 
 13     38 Reviere, Malik                12 SHAW                     NT 
 14    149 Williams, Karlton             FR COL                      NT 
 15    137 Hall, Trynten                 SR COL                      NT 
 
Event 21  Girls 100 Meter Hurdles (13)
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
  1     16 Jackson, Kiana                10 SHAW                  15.37 
  2    199 Colton, Munyana                  Greenville            17.92 
  3    194 Slaton, Kelsey                   Greenville            18.73 
  4     20 McKeller, Khayla              09 SHAW                  18.82 
  5     47 Johnson, Ty                      Harris County Hi      18.87 
  6    247 Turner, Aieriana              SO Kendrick              19.06 
  7    104 Seguin, Trinity                  JORD                  22.37 
  8      9 Phelps, Jessica               12 SHAW                  22.55 
  9    109 Potts, Zymiracle                 JORD                  22.90 
 10    237 Reddick, Angel                FR Kendrick              24.06 
 11    154 Bridges, Ahsha                   COL                      NT 
 12    153 Bair, Elizabeth               SR COL                      NT 
 13    170 Scott, Nia                       COL                      NT 
 
Event 22  Boys 110 Meter Hurdles (13)
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
  1    218 Foreman, Kevonte              SO Kendrick              17.38 
  2     92 Pickett, Jomera                  JORD                  18.32 
  3     32 Gardner, Jordan               10 SHAW                  19.95 
  4    110 Miles, Makel                     JORD                  20.38 
  5     30 Farmer, Kelly                 10 SHAW                  21.06 
  6     35 Fladger, Dante                10 SHAW                  21.55 
  7    212 Dent, Octavius                JR Kendrick              21.63 
  8    207 Bouyer, Jerrell               SO Kendrick              22.51 
  9    148 Williams, George              SO COL                      NT 
 10     54 Jarrett, Jakevis                 Harris County Hi         NT 
 11    186 Ford, Dericus                    Greenville               NT 
 12    117 Lewis, Darren                    JORD                     NT 
 13     33 Webb, Antonio                 09 SHAW                     NT 
 
Event 23  Girls 800 Meter Run (23)
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
  1     10 Houston, Semia                11 SHAW                2:29.68 
  2      5 McGuire, Kayla                12 SHAW                2:41.02 
  3     11 Whittlesey, Kira              10 SHAW                2:59.53 
  4    220 Green, Aviance                FR Kendrick            3:08.48 
  5     64 Reeder, Lydia                    Harris County Hi    3:11.19 
  6    106 Nesbitt, Khylemah                JORD                3:21.17 
  7    246 Timmons, Shamekia             FR Kendrick            3:46.25 
  8    240 Scott, Deaisanae              FR Kendrick            3:53.76 
  9    112 Defretas, Kalyn                  JORD                4:07.28 
 10    174 Slavens, Emma                    COL                      NT 
 11    178 Van Doorn, Emme                  COL                      NT 
 12    173 Skypek, Hope                     COL                      NT 
 13    239 Roberson, Nadia               FR Kendrick                 NT 
 14    198 Pollard, Jaelin                  Greenville               NT 
 15    203 Lowe, Tatiana                    JORD                     NT 
 16    103 Robinson, Devarier               JORD                     NT 
 17    113 Murphy, Danesha                  JORD                     NT 
 18     21 Davis, Kenyanna               09 SHAW                     NT 
 19     71 Elkins, Taylor                   Harris County Hi         NT 
 20    169 Salgado, Alina                   COL                      NT 
 21    172 Sims, Brittney                   COL                      NT 
 22    215 Farley, Nekayla               JR Kendrick                 NT 
 23    158 Fine, Harper                     COL                      NT 
 
Event 24  Boys 800 Meter Run (18)
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
  1     72 Phillips, John                   Harris County Hi    2:10.19 
  2     40 Lee, John                        Harris County Hi    2:10.85 
  3     85 Perry, Justin                    JORD                2:12.72 
  4     26 Metych, Trevon                10 SHAW                2:18.01 
  5    188 McGill, Galan                    Greenville          2:25.86 
  6     98 Perryman, Quan                   JORD                2:28.28 
  7     94 Simmons, Tyler                   JORD                2:37.22 
  8     95 Singleterry, Jordan              JORD                2:42.10 
  9    249 Whitfield, Tyree              SR Kendrick            2:46.31 
 10     28 Jenkins, Khyron               09 SHAW                2:47.92 
 11    231 Langley, Jaquan               JR Kendrick            2:51.32 
 12    111 Lin, Kevin                       JORD                2:51.81 
 13    229 Jones, Taylor                 JR Kendrick            2:57.92 
 14    219 Goode, Chris                  SO Kendrick            3:02.23 
 15    244 Starks, Teondre               JR Kendrick            3:08.06 
 16    189 Cofield, Marquis                 Greenville               NT 
 17    228 Jenkins, Stephen              FR Kendrick                 NT 
 18    241 Sellers, Cincere              JR Kendrick                 NT 
 
Event 25  Girls 200 Meter Dash (18)
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
  1      7 Mahone, Breeanna              12 SHAW                  24.57 
  2     13 Sutherland, Thalia            10 SHAW                  25.78 
  3      6 Granby, Dazieha               12 SHAW                  26.97 
  4    205 Blyden, Davina                FR Kendrick              29.46 
  5    108 Lattimore, Kaniya                JORD                  30.19 
  6    253 Williams, Talicia             FR Kendrick              30.38 
  7     42 Waller, Ta'Niyah                 Harris County Hi      31.24 
  8     62 Cole, Haley                      Harris County Hi      32.34 
  9    209 Brown, Destiny                FR Kendrick              32.37 
 10    224 Hayes, Sharisma               SO Kendrick              35.23 
 11    197 Simon, Shania                    Greenville               NT 
 12    195 Favors, Tytianna                 Greenville               NT 
 13    198 Pollard, Jaelin                  Greenville               NT 
 14     59 Browlee, Dujoure                 Harris County Hi         NT 
 15    151 Ayoade, Sarah                 SO COL                      NT 
 16    103 Robinson, Devarier               JORD                     NT 
 17    171 Shaw, Alvina                     COL                      NT 
 18    159 Floyd, Brittany               JR COL                      NT 
 
Event 26  Boys 200 Meter Dash (17)
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
  1    226 Holloway, Jemarious           JR Kendrick              22.57 
  2     44 McPhatter, Tyrese                Harris County Hi      23.19 
  3    210 Davis, Tommy                  SR Kendrick              23.26 
  4    181 Simons, Demetrius                Greenville            23.38 
  5     34 Eberhart, TQ                  09 SHAW                  24.43 
  6    211 Denson, Daderian              SR Kendrick              24.67 
  7     49 Wortham, AK                      Harris County Hi      24.74 
  8    254 Willis, Keshon                JR Kendrick              25.03 
  9     90 McElroy, George                  JORD                  25.15 
 10     93 Pendergrass, Zires               JORD                  25.87 
 11    185 Ford, Quandarius                 Greenville               NT 
 12    183 Harris, Cedric                   Greenville               NT 
 13     31 Roulhac, Nigel                09 SHAW                     NT 
 14    130 Dawson, Donnie                JR COL                      NT 
 15    126 Clay, Tyler                   SR COL                      NT 
 16     39 Harden, Josh                     Harris County Hi         NT 
 17    149 Williams, Karlton             FR COL                      NT 
 
Event 27  Girls 300 Meter Hurdles (13)
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
  1     16 Jackson, Kiana                10 SHAW                  47.53 
  2    199 Colton, Munyana                  Greenville            50.81 
  3     20 McKeller, Khayla              09 SHAW                  53.21 
  4    194 Slaton, Kelsey                   Greenville            55.65 
  5    247 Turner, Aieriana              SO Kendrick              55.83 
  6      9 Phelps, Jessica               12 SHAW                  57.17 
  7     19 Embola, Josephine             09 SHAW                  57.40 
  8    237 Reddick, Angel                FR Kendrick            1:06.45 
  9    170 Scott, Nia                       COL                      NT 
 10    109 Potts, Zymiracle                 JORD                     NT 
 11    102 Robinson, Tajanai                JORD                     NT 
 12    155 Childs, De'Andra                 COL                      NT 
 13    153 Bair, Elizabeth               SR COL                      NT 
 
Event 28  Boys 300 Meter Hurdles (18)
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
  1     50 Nobles, Isaiah                   Harris County Hi      45.19 
  2     32 Gardner, Jordan               10 SHAW                  46.16 
  3     92 Pickett, Jomera                  JORD                  46.42 
  4    218 Foreman, Kevonte              SO Kendrick              47.47 
  5    183 Harris, Cedric                   Greenville            48.15 
  6     87 Snead, Deandre                   JORD                  50.62 
  7    208 Boze, Walter                  SR Kendrick              51.64 
  8     35 Fladger, Dante                10 SHAW                  51.74 
  9     30 Farmer, Kelly                 10 SHAW                  51.88 
 10    212 Dent, Octavius                JR Kendrick              52.74 
 11    110 Miles, Makel                     JORD                  54.97 
 12    148 Williams, George              SO COL                      NT 
 13    142 Parks, Grady                  JR COL                      NT 
 14    186 Ford, Dericus                    Greenville               NT 
 15     33 Webb, Antonio                 09 SHAW                     NT 
 16     74 Pass, TJ                         Harris County Hi         NT 
 17    207 Bouyer, Jerrell               SO Kendrick                 NT 
 18    139 Lawson, Dante                 SR COL                      NT 
 
Event 29  Girls 3200 Meter Run (12)
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
  1     10 Houston, Semia                11 SHAW               13:40.00 
  2     88 Crawford, Jada                   JORD               15:05.68 
  3     17 Vazquez, Yesica               09 SHAW               16:09.91 
  4    239 Roberson, Nadia               FR Kendrick           16:32.30 
  5     69 Gabourny, Samantha               Harris County Hi   17:01.38 
  6    174 Slavens, Emma                    COL                      NT 
  7    166 Mishkoff, Hannah                 COL                      NT 
  8    176 Styles, Kayla                    COL                      NT 
  9    161 Hill, Amaya                      COL                      NT 
 10     71 Elkins, Taylor                   Harris County Hi         NT 
 11    164 Lollar, Jaclynn                  COL                      NT 
 12    162 Hutchens, Hannah                 COL                      NT 
 
Event 30  Boys 3200 Meter Run (15)
===============================================================================
           Name                        Year School                 Seed     Finals
===============================================================================
  1     85 Perry, Justin                    JORD               11:14.77 
  2     25 Phelps, Justin                12 SHAW               11:16.90 
  3     29 Cota, Steven                  10 SHAW               11:33.92 
  4    236 Polk, Darryl                  SR Kendrick           12:19.02 
  5    238 Rimes, Malcolm                SR Kendrick           12:30.54 
  6     75 Harris, James Walker             Harris County Hi   13:18.69 
  7    245 Stoneback, Henry              SO Kendrick           14:28.78 
  8    144 White, Andrew                 FR COL                      NT 
  9    143 Salgado, Alex                 SO COL                      NT 
 10    145 White, Keshawn                SO COL                      NT 
 11     86 Geddis, Jontavious               JORD                     NT 
 12    123 Austin, Bryce                 FR COL                      NT 
 13     70 Saunders, Colby                  Harris County Hi         NT 
 14    140 Lumpkin, Frank                JR COL                      NT 
 15    129 Daniels, Christopher          SO COL                      NT 
 
Event 31  Girls 4x400 Meter Relay (7)
===============================================================================
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
  1  Shaw High School  'A'                                4:02.65 
     1) 8 Grier, Kareema 12             2) 13 Sutherland, Thalia 10       
     3) 15 Allen, Deja 10               4) 7 Mahone, Breeanna 12          
  2  Shaw High School  'B'                                4:28.50 
     1) 10 Houston, Semia 11            2) 1 Embola, Miriam 10            
     3) 18 Witchett, Shamohre 09        4) 5 McGuire, Kayla 12            
  3  Shaw High School  'C'                                4:40.73 
     1) 2 Dumas, Kayla 10               2) 4 Jackson, Kayla 10            
     3) 11 Whittlesey, Kira 10          4) 21 Davis, Kenyanna 09          
  4  Kendrick High School  'A'                            4:55.00 
     1) 253 Williams, Talicia FR        2) 247 Turner, Aieriana SO        
     3) 221 Hale, Deja JR               4) 205 Blyden, Davina FR          
  5  Kendrick High School  'B'                            5:00.00 
     1) 209 Brown, Destiny FR           2) 220 Green, Aviance FR          
     3) 230 Jukes, Shermisha JR         4) 248 Waters, T'Erra SO          
  6  Columbus High School  'A'                                 NT 
     1) 158 Fine, Harper                2) 151 Ayoade, Sarah SO           
     3) 159 Floyd, Brittany JR          4) 157 Edwards, Asharia FR        
  7  Greenville High School  'A'                               NT 
     1) 194 Slaton, Kelsey              2) 195 Favors, Tytianna           
     3) 196 Toney, Talencia             4) 197 Simon, Shania              
 
Event 32  Boys 4x400 Meter Relay (13)
===============================================================================
     School                                                  Seed     Finals
===============================================================================
  1  Harris County High School  'A'                       3:39.24 
     1) 39 Harden, Josh                 2) 50 Nobles, Isaiah              
     3) 40 Lee, John                    4) 49 Wortham, AK                 
  2  Shaw High School  'A'                                3:42.50 
     1) 27 Belardo, Wilfred 11          2) 34 Eberhart, TQ 09             
     3) 26 Metych, Trevon 10            4) 31 Roulhac, Nigel 09           
  3  Kendrick High School  'A'                            3:45.00 
     1) 210 Davis, Tommy SR             2) 211 Denson, Daderian SR        
     3) 252 Williams, Stephon SO        4) 226 Holloway, Jemarious JR     
  4  Kendrick High School  'B'                            3:50.00 
     1) 222 Harris, Navy SO             2) 250 Wilks, Antonio SR          
     3) 254 Willis, Keshon JR           4) 208 Boze, Walter SR            
  5  Jordan High  'A'                                     3:56.74 
     1) 87 Snead, Deandre               2) 85 Perry, Justin               
     3) 98 Perryman, Quan               4) 100 Mann, Emmanuel             
  6  Kendrick High School  'C'                            3:57.00 
     1) 214 Farley, Freddie FR          2) 216 Fax, Jeremiah SR           
     3) 241 Sellers, Cincere JR         4) 206 Bonds, Kayleem SO          
  7  Kendrick High School  'D'                            4:07.00 
     1) 233 McWhorter, Jaharra SR       2) 251 Williams, Dequandre FR     
     3) 225 Holcomb, Daria JR           4) 234 Newsome, Darrell JR        
  8  Greenville High School  'A'                               NT 
     1) 181 Simons, Demetrius           2) 182 Griffin, Renault           
     3) 185 Ford, Quandarius            4) 186 Ford, Dericus              
  9  Shaw High School  'C'                                     NT 
     1) 38 Reviere, Malik 12            2) 22 Newsome, Marcus 10          
     3) 24 Lewis, Dorien 09             4) 28 Jenkins, Khyron 09          
 10  Jordan High  'B'                                          NT 
     1) 97 Smith, Kaleb                 2) 94 Simmons, Tyler              
     3) 92 Pickett, Jomera              4) 117 Lewis, Darren              
 11  Shaw High School  'B'                                     NT 
     1) 25 Phelps, Justin 12            2) 29 Cota, Steven 10             
     3) 32 Gardner, Jordan 10           4) 33 Webb, Antonio 09            
 12  Greenville High School  'B'                               NT 
     1) 187 Elder, Kevin                2) 184 Weathers, Onaji            
     3) 180 Sherman, AJ                 4) 183 Harris, Cedric             
 13  Columbus High School  'A'                                 NT 
     1) 139 Lawson, Dante SR            2) 126 Clay, Tyler SR             
     3) 136 Geter, Jordan FR            4) 146 Williams, Chris SR